Automatyka i robotyka zawodem przyszłości

FIRST Scandinavia

Czy znacie projekt FIRST LEGO League Scandinavia i koncepcje Newton Room? To dwa flagowe projekty FIRST Scandinavia naszego drugiego Partnera w projekcie. Fundacja przez ostatnie 20 lat wdrożyła projekty dla ponad 690000 dzieci i młodzieży z całego świata.
 
Celem działań Fundacji jest zainteresowanie dzieci i młodzieży naukami ścisłymi, inżynierią i matematyką. Szkoli ona również nauczycieli i przedstawicieli organizacji edukacyjnych w innych krajach europejskich.
 
Czy wiecie, że Projekt Newton Room realizowany jest również w Łodzi? We współpracy z koncernem Boeing w Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej powstał pokój doświadczeń, w którym uczniowie mogą zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi latania symulatorami lotu, stworzyć własne plany lotów oraz…. zrealizować misję zwiadowczą. Wszystkie doświadczenia mają na celu ćwiczenie wiedzy i umiejętności z fizyki i matematyki.
 
Jesteśmy przekonani, że współpraca z Fundacją zaowocuje wdrożeniem innowacyjnych metod i narzędzi nauczania w ramach Strategii Rozwoju TAiR. A dzięki szeroko zakrojonym kontaktom wizyta studyjna zapewni niezapomniane wrażenia edukacyjne uczniom i nauczycielom naszego Technikum.
 
Więcej o znajdującej się w Łodzi pracowni Newton Room przeczytacie tutaj: https://newtonroom.com/pl/newton-rooms/newton-lodz