Zajęcia z programowania robotów

Podczas gdy większość uczniów korzysta z ferii i ładuje akumulatory przed kolejnym semestrem, nasza 24 osobowa „norweska drużyna”, nie zwalnia tempa .

W Laboratorium Nauki Programowania i Aplikacji Robotów Politechniki Łódzkiej rozpoczęły się właśnie zajęcia z programowania i aplikacji robotów Delta i Motoman.

To wszystko w ramach naszego projektu „Automatyka i robotyka zawodem przyszłości”, finansowanego ze środków EOG.

Dla dociekliwych:
Dzięki nauce obsługi robota IRB 360 typu Delta uczniowie podniosą kompetencje z zakresu sterowania robotem o równoległej strukturze kinematycznej z wysoką precyzją ruchów, dokładnością pozycjonowania oraz wysoką prędkością pracy.

Robot IA20 Motoman natomiast wyposażony jest w nadmiarowy 7. stopień swobody, pozwalający precyzyjnie operować końcówką roboczą – obsługa tego robota pozwoli podnieść poziom wyobraźni przestrzennej i nauczy precyzji wykonywanych czynności.
Przyznajcie, ze brzmi poważnie.