Automatyka i robotyka zawodem przyszłości

Zajęcia z robotyki w medycynie

Roboty medyczne, kiedyś – science fiction, dziś – narzędzie coraz częściej wykorzystywane w medycynie, wkrótce – coś zupełnie powszechnego.
Kolejne zajęcia w ramach projektu Automatyka i robotyka zawodem przyszłości, odbywające się na Politechnice Łódzkiej, dotyczyły robotyki medycznej.
Podczas części teoretycznej warsztatów, uczestnicy poznawali zasady funkcjonowania robotów medycznych, robotów rehabilitacyjnych oraz protez bionicznych. Dowiedzieli się również, jakie czynniki muszą brać pod uwagę, projektujący je konstruktorzy.
Część praktyczna zajęć polegała na wdrożeniu pozyskanej wiedzy w życie. Podzieleni na grupy uczniowie mieli za zadanie zaprojektować urządzenie, które miałoby pomóc w rehabilitacji konkretnej części ciała. Ostatnim elementem procesu była budowa zaprojektowanej konstrukcji z dostępnych materiałów
Patrząc na zaangażowanie uczniów Technikum Automatyki i Robotyki podczas zajęć z robotyki w medycynie, możemy spodziewać się, że niektórzy z nich wybiorą karierę związaną właśnie z medycyną
Zobaczcie sami: